Loading...

BABY POWRACA

W tym tygodniu mija 20 lat odkąd Spice Girls wydały 'Wannabe' - i rozpoczęła się ich światowa dominacja. Świętowanie. Joe Stone z Grazia wypytał Emmę Bunton o przyjaźń, sprzeczki i zauroczenie Justinem Timberlake...

Pełne zbliżenie: za dnia jestem redaktorem w dziale rozrywki magazynu Grazia. Wieczorem jestem największym fanem Spice Girls od spotkania z Nelsonem Mandela (może trochę później). Jak wtedy gdy mając dziewięć lat wzniosłem kapliczkę w mojej klasie i zachęcałem moich rówieśników by odpuścili sobie "ofiary" z czekoladek Toffee Crisp. Kiedy miałem 13 lat ukradłem mojemu starszemu bratu dowód i zrobiłem sobie ten sam tatuaż co Mel B. Do dzisiaj nie byłem na wakacjach bez zapakowania oficjalnego ręcznika plażowego z Spice Girls (nie, nie jestem singlem).

Więc kiedy dostałem szansę by spędzić popołudnie z Baby Spice - w St. Pancras Reanaissance Hotel, gdzie zespół kręcił teledysk do pierwszego singla wydanego 20 lat temu - nie mogłem wyżej skakać i wydawać dźwięków przypominających pisk, niewykrywalne dla ludzkiego ucha. Piosenka 'Wannabe' została numerem jeden w 37 państwach, zostały najlepiej sprzedającym się debiutem wszech czasów i rozpoczęły odrodzenie się świetnej Brytanii, a kulminacją była sukienka Geri z brytyjską flagą, która została sprzedana na aukcji za rekordową cenę 36.200 funtów (nie, nie byłem kupcem).

Podczas gdy wielu oddaliło się od zespołu z powodu przerostu formy nad treścią, ich album został nominowany do Mercury Music Prize, a ich teoria girl power odnosiła się do feminizmu na długo zanim stała się tematem dla każdej innej kobiecej gwizdy popu.

Pomimo bycia "fabrycznym tworem" była w nich jakaś ujmująca anarchia. W 1997 na profilu A Rolling Stone można było zobaczyć jak opowiadają trochę o tym jak były w tajwańskiej sali balowej (ewentualnie świątyni), a wszystko zakończyło się to dla nich zniszczeniem rzeczy w pokoju hotelowym. Nie zobaczycie jak One Directon to robi.

Nie muszę wspominać, że mam DUŻO pytań...

Nelson Mandela przyznał, że Spice Girls są jego bohaterkami, a spotkanie was było 'jednym z największych wydarzeniem' w życiu (Emma odpowiada, 'Oczywiście tak było! Spotkał się z Spice Girls!) Czy moment jak ten nadal jest odczuwalny jako surrealistyczny?

To było niewiarygodne. To nigdy nie było normalne, robienie tych rzeczy, zawsze to doceniałyśmy. Było wiele momentów, spotkanie z Madonną, moja mama zamierzająca zrobić sobie tatuaż z Red Hot Chili Peppers - szaleństwo! Książę przyszedł po naszym występie za kulisy i powiedział "Właśnie obejrzałem wasz występ, śpiewałyście na żywo. Jestem z was dumny!". Żałuje, że nie prowadziłam pamiętnika, wszystko działo się tak szybko, ale to był niewiarygodny czas.

A były takie wydarzenia, o których zupełnie zapomniałaś i dopiero przypomniałaś jak dziewczyny o tym wspomniały?

Tak! Geri wspomniała kiedyś jak to wszystko się zaczęło, Virgin mówiło, że nie jest pewne czy Wannabe powinno być pierwszym singlem. A Geri i ja powiedziałyśmy "Zdecydowanie powinien". Zupełnie zapomniałam o tym.

Jak uważasz, czy ludzie rozumieli pod jaką kontrolą byłyście? Z pewnością byłyście tworem, ale zostawiłyście swojego menadżera i współtworzyłyście wiele tekstów piosenek zanim podpisałyście kontrakt z Simonem Fuller, który był przedstawiany jako Svengali...

W 100% napisałyśmy piosenki do pierwszego albumu. Ludzie zapomnieli o tym, "Co? Wy napisałyście piosenki?". Byłyśmy mocne we wszystkim co robiłyśmy, miałyśmy pomysły i teledyski, napisane piosenki, wszystko to zrobiłyśmy same.

Pamiętam kiedy Geri powiedziała, że pracowałyście cały rok bez dnia przerwy. To musiało być ciężkie?

To był bardzo rodzinny girl band, my takie młode, ciężko jest być daleko od domu. Ale miałam dziewczyny - były moją opoką. Na zewnątrz wyglądało to dość szalenie, ale w środku było całkiem spokojnie. Dbałyśmy o siebie. Nigdy naprawdę nie pozwoliłyśmy nikomu wejść do środka, jesteśmy zżyte. Nawet teraz Jade, moja druga połówka mówi "Kiedy jesteście w piątkę w jednym pokoju, to wygląda to tak, że jesteś odepchnięty jakąś siłą". Ponieważ to przez to co przeszłyśmy razem, jest miedzy nami więź, której nikt nie zrozumie. Możemy się nie widzieć przez wiele miesięcy, ale kiedy potrzebuje jednej z nich, zjawiają się.

Kilka dziewczyn walczyło z zaburzeniami żywieniowymi, a Mel C opowiedziała o tym jak cierpiała na depresję - jak myślisz wyszły z tego obronną ręka..

Prawdę powiedziawszy nie wiem. Dla mnie główną sprawą było wsparcie rodziny. Widziałam jak ciężko pracują by kupić mi buty i to mnie dobijało. Chodzenie do szkoły teatralnej jako 10 latka oznaczało, że od początku byłam często zaskakiwana i nauczyłam się by nie brać krytyki do serca.

Cynicy nazywają Girl Power chwytem. Jak poważnie to odbierasz?

Bardzo. Moja mama jest bardzo silną kobietą, która wróciła do koledżu w wieku 40 lat i miała czarny pas w karate. To dzięki niej myślę, że mogę zrobić wszystko.

Cieszysz się, że twoja sława przyszła zanim nastał czas social mediów?

Tak. Pamiętam pierwszy raz, kiedy ktoś zrobił mi w klubie zdjęcie telefonem, to było przerażające. Wiele z tego co się wydarzyło w Spice Girls zostało w Spice Girls. Ciesz się, że mamy to miejsce.


All Saints rozpadły się z powodu kłótni o kurtkę. Pamiętasz najgłupszą kłótnię, którą ty miałaś?

Jestem pewna, że miałyśmy kłótnię o ubrania, które miałyśmy ubrać do teledysku, albo o to, która ma być kolejna do czesania, ale trzymałyśmy się razem. Wiedziałyśmy, że nie możemy naprawdę mieć takich wielkich kłótni. Nie miałyśmy na to czasu!

Oczywiście najczarniejsza godzina była wtedy gdy Geri odeszła. Zespół był zbudowany na przyjaźni, jak czuła się kiedy odchodziła?

Byłam blisko z Geri - była jak moja starsza siostra. Nie myślałam o niczym innym jak 'Oh, będę tęsknić za moją przyjaciółką, która się mną opiekowała!' Zajęło mi chwilę by jej wybaczyć. Prawdopodobnie nie rozmawiałyśmy około roku.

Jak zmieniła się dynamika w zespole kiedy w 2007 reaktywowałyście się?

Wszystkie byłyśmy spokojniejsze, myślę, że kiedy ma się dzieci twoje priorytety się zmieniają. Za pierwszym razem czasu szybko płynął, więc tym razem pomyślałam 'Mam zamiar wziąć z tego wszystko i mieć pewność, że ciesz się każdą sekundą tego wydarzenia.' I tak zrobiłam.

Co twoje dzieci robią z tym wszystkim?

Muzyka nie jest domeną mojego starszego syna, ale młodszego, Tate, owszem - ma 5 lat - ma obsesję na punkcie Spice Girls. Nie jestem jego ulubienicą, lubi Geri.

Ostatnio wróciłaś do studia razem z Geri i Mel B - czy to prawda, że chcecie wrócić jako trio?

To co wydarzyło się kiedy Mel wróciła z Los Angeles to była idealna okazja to odrobiny śmiechu i ponownego spotkania.

Będzie piosenka?

Nie. Ale myślę, że nasi fani zasługują od nas na świętowanie [z okazji 20 lecia] w jakiś sposób razem z nami. Czy będzie to impreza czy cokolwiek innego, naprawdę. Są tacy lojalni i tak zadeklarowani, po prostu jesteśmy im wdzięczne.

Możemy zakończyć plotkami? Po pierwsze, miałaś romans z Simonem Fuller?

Nieprawda. Były również plotki o Dennisie Rodmanie i mnie, a ja nawet nigdy go nie poznałam!

A Mel B i Geri były uczuciowo zaangażowane w jakiś sposób...

Jestem pewna, że wszystkie się kiedyś całowałyśmy przez chwilę, ale nie, nic więcej.

A czy ty i Justin Timberlake flirtowaliście?

Zostaje mi powiedzieć bez komentarza... [śmiech].

źródło: GraziaKliknijcie na zdjęcia by zobaczyć je w większej rozdzielczości.

10 komentarzy:

Paula pisze...

Świetny wywiad i mam nadzieję że zobaczę wkrótce dziewczyny razem.

U mnie http://demi-lovatooo.blog.pl/ NN zapraszam

Rena pisze...

Super się cieszę,dodałaś tyle newsów i zdjęć,pięknie. Co ja na wizję GEM :-), cieszę się że nadal zostaną Spice Girls a nie przemianują się na GEM przynajmniej tak słyszałam. Cieszę się że coś zamierzają zrobić,czy to w tym roku czy w przyszłym,natomiast jestem bardzo zawiedziona tym że pozostałe 2 dziewczyny nie wezmą udziału,nie jestem też w stanie zrozumieć dlaczego Mel C nie chce wrócić,nic nie czytałam na ten temat,dlaczego, dla mnie Spice Girls to 5 dziewczyn,ale wolę żeby wróciły choćby w trójkę,byle by świat na nowo o nich usłyszał, bo tęsknię za nimi bardzo.
Uciekam czytać Twoje newsy, bo dużo ich dodałaś hurra :-). A co Ty myślisz o GEM ??
Pozdrawiam :*

http://spicetki.blog.pl/

Ew@ pisze...

Uwielbiam jej poczucie humoru. Cudny wywiad :D
Nowa piosenka Katy Perry. Zapraszam na NN do http://katyperrypolska.blog.onet.pl/

Rbl fleur pisze...

Ciekawy wywiad. Rozbawiło mnie trochę to, że nie jest ulubienicą swojego syna :D

Zapraszam na nowy post.
http://www.Rebelle-K.blog.pl

Rbl fleur pisze...

Zapraszam na nowy post.
http://www.Rebelle-K.blog.pl

http://sin-nancy.blog.pl/ pisze...

Fajny wywiad :) Szkoda, że żadna nie pokusiła się, żeby wydać jakieś wspomnienia, chętnie bym poczytała o różnych wydarzeniach z trasy i powstawania zespołu, każda z nich na pewno ma sporo anegdotek w zanadrzu :)

Justyna Parucka pisze...

Zapraszam na nowy post http://aniasolo.blog.onet.pl.

Justyna Parucka pisze...

Zapraszam na nowy post cayra-blog.blogspot.com.

Alice pisze...

świetny wywiad :)

ems-watson.blogspot.com

Justyna Parucka pisze...

Bardzo ciekawy wywiad. Zapraszam na nową notkę http://aniasolo.blog.onet.pl.