Loading...

Solowe albumy Spice Girls które są super!

Ale nadal potrzebujemy nowego albumu z Girl Power.

Koniec lat 90 / początek 00, Spice Girls mają w naszych sercach specjalne miejsce. Są matkami chrzestnymi Y2K popu (roku 2000). Są królowaymi. W tamtych czasach mantryczne gir power było precedensowym śpiewem feministek.


Ostatni album zespołu (bez Geri Halliwell), Forever został wydany 6 listopada 2000, co oznacza, że minęło już 15 lat. Potem czterem dziewczynom udało wydać solowe albumy i odnieść sukces na różnych poziomach. Odłóżmy na bok reklamę, indywidualna muzyka dziewczyn była niesamowita. Wszystkie panie eksperymentowały z różnymi rodzajami popu, a rezultaty - bez niepowodzeń - były przepyszne. (Jednak potrzebujemy 4 albumu dziewczyn).


VICTORIA BECKHAM (POSH SPICE)


Albumy: Victoria Beckham (2004)

Wnioski: Victoria wydała jeden solowy album - teraz jest skupiona na swojej karierze projektantki - ale jest dziki. Miks Kylie Minogue z brzmieniem Eurodance i zmysłowym, klimatycznym R&B, Victoria Beckham jest rześka, uzależniająca od początku do końca. Victoria by jej cienki, delikatny wokal od tyłu zaszedł produkcje początku lat 2000 i ani trochę nie narzekamy z tego powodu. (Jeżeli lubisz kawałek Spice Girls 'Holler' w szczególności polubisz Victorię Beckham).

Kluczowe utwory: “Not Such an Innocent Girl,” “A Mind of Its Own,” “No Trix, No Games”


EMMA BUNTON (BABY SPICE)


Albumy: A Girl Like Me (2001), Free Me (2004), Life in Mono (2006)

Wnioski: Emma najprawdopodobniej ma najbardziej zaskakujący solowy katalog. Próbowała błyszczącego, bombelkowego popy w stylu lat 60. Piosenki Emmy brzmią jakby zostały nagrane w roku 1966 i wpisanie się w ten styl jest kompletnie naturalny dla jej głosu.

Kluczowe utwory: “What Took You So Long?,” I’ll Be There,” “Maybe”


MEL C (SPOTY SPICE)


Albumy: Northern Star (1999), Reason (2003), Beautiful Intentions (2005), This Time (2007), The Sea (2011), Stages (2012)

Wnioski: Jedyną muzyką, która potrafi wesprzeć głos Mel C jest wysoko energetyczny pop/rock, i dokładnie ta estetyka dominuje w jej dotychczasowej dyskografii. Od grungowego 'Going Down' (serwowany w drastycznie krótki włosach) do dance - popowego 'Think About It'. Mel C jest bezwzględna i dzika.

Kluczowe utwory: “Think About It,” “Understand,” “Next Best Superstar,” “Goin’ Down”


MEL B (SCARY SPICE)


Albumy: Hot (2000), L.A. State of Mind (2005)

Podsumowanie: Mel B wydała dwa niezwykle różne albumy, jednak oba świetne według ich własnych praw. Pierwszy 'Hot' była wydany niecały miesiąc po ostatnim albumie Spice Girls. To zbiór dobrych kawałków dance-R&B z poważnymi wstawkami hip hopu. ('I Want You Back' może być najbardziej wybuchowym solowym kawałkiem Spice Girls w tamtym czasie). 'L.A. State of Mind' robi się ciekawszy. Jest to kolejna oferta R&B i popu, jednak z zaskakującym smakiem. Tytuł albumu brzmi jak zainspirowany Sheryl Crow. 'Today' jest kolejnym słoneczną, w średnim tempie ucztą, którą wpływa na uczucia, a jej fenomenalny wokal jest w centrum uwagi.

Kluczowe utwory: “Tell Me,” “I Want You Back” (feat. Missy Elliott), “L.A. State of Mind”


GERI HALLIWELL (GINGER SPICE)


Albumy: Schizophonic (1999), Scream If You Wanna Go Faster (2001), Passion (2005)

Wnioski: A nagroda dla najzabawniejszej solowej Spice Girl ląduje u Geri. Wszystkie trzy solowe albumy są kiczowatym disco - popem z humorem i ekstrawagancją. Pulsujące, błyszczące i dojrzałe z gejowskiego klubu ekstazy, muzyka Geri z pewnością jest ekscytująca. Jeżeli nie oglądaliście teledysku do 'Ride It' to straciliście.

Kluczowe utwory: “Bag It Up,” “Look at Me,” “Scream If You Wanna Go Faster,” “Ride It”.

źródło: vh1

5 komentarzy:

Ew@ pisze...

Nie wiedziałam ze Victoria miała solowy album :D
NN na http://katyperrypolska.blog.onet.pl/

Paula pisze...

Właśnie przesłuchałam jedną piosenkę z każdej z tych płyt i muszę przyznać ze bardo mi się spodobały.

U mnie http://demi-lovatooo.blog.pl/ NN zapraszam

Alice pisze...

Trzeba będzie posłuchać piosenek z tych albumów :D

ems-watson.blogspot.com

Rena pisze...

Ahhh uwielbiam ich solowe albumy :-). Buzka

http://spicetki.blog.pl/

Sylwia Olson pisze...

Uwielbiam solowy album Mel C. Szczególnie dwa ostatnie. Na http://jlo-poland.blogspot.com/ NN